aksiyon

aksiyon ne demek, aksiyon nedir sorularına karşılık, Fransızca kökenli 7 harfli aksiyon sözcüğünün Türkçe sözlük anlamı veya tanımının kısaca açıklandığı bu ne demek ve nedir sayfasında, ayrıca aksiyon teknik teriminin Tiyatro, Ticaret, İktisat kategorilerindeki anlamlarına ve aksiyon ile ilgili toplam 56 kelime, teknik terim, birleşik kelime, atasözü, isim, deyim ve/veya sözcük anlamlarına aşağıdaki bağlantılarla ulaşabilirsiniz.

aksiyon
1

Tiyatro : Eylem: Bir iş, hareket yapmak, bir davranışta bulunmak.

2

Tiyatro : Davranış: Bir değişiklik getirebilecek etki uyandırabilecek düşünce ya da hareket. 3. Bir oyuncunun sahne üzerindeki hareketi; bu hareketten ortaya çıkan gelişim.

3

Tiyatro : Baş olgu: Oyunun temasını geliştiren başlıca olay, öykü, gelişim. 5. Sıra olaylar: Bir oyunun metninde yer alan arka arkaya sıralanmış durumlar ve olaylar.

4

Tiyatro : iç aksiyon: Oyunun havasını kuran gelişim. 7. Dış aksiyon: Oyunun olaylarında var olan hareket ve durumların gelişimi.

5

Tiyatro : Konuşma aksiyonu: Oyunun konuşmalarında var olan devingenlik. Oyunu ileriye götüren anlatımdaki itici güç.

6

İktisat : bk. hisse senedi

7

Fransızca, Ad : Bir kuvvetin, maddi bir etkenin, bir düşüncenin ortaya çıkması.

8

Fransızca, Ad : İnsan etkinliğinin veya iradesinin açığa çıkması.

9

Fransızca, Ad : Hareket, iş.

10

Fransızca, Ad, Ticaret : Sermayenin belirli bir bölümü.

11

Fransızca, Ad, Ticaret : Hisse senedi.

12

Fransızca, Ad, Tiyatro : Bir oyuncunun sahne üzerindeki hareketi.

13

Fransızca, Ad, Tiyatro : Oyunun temasını geliştiren başlıca olay, hikâye, gelişim.

Kaynak : Türk Dil Kurumu

açık anlamı aksiyon potansiyeli aksiyona çevrilebilir tahvil aksiyona dayanan oyun aksiyoner ne demek alan ne demek anlatım nedir arka tanımı arka arkaya anlamı başlı ne demek başlıca nedir belirli tanımı bölüm anlamı bulunmak ne demek değişik nedir değişiklik tanımı devingen anlamı devingenlik ne demek durum nedir düşünce tanımı etken anlamı etki ne demek etkin nedir eylem nedir gelişim tanımı götür anlamı hareket ne demek havas nedir hikâye tanımı hisse anlamı hisse senedi ne demek ileri isminin anlamı ileriye nedir insan tanımı irade anlamı itici ne demek konuş nedir kura tanımı kuran anlamı kuvvet ne demek maddi nedir metin tanımı olan tanımı olay anlamı olgu ne demek ortay nedir oyun tanımı sahne anlamı senedi ne demek senet nedir sermaye tanımı sıra anlamı temas ne demek uyan nedir veya tanımı yapmak anlamı

Aksiyon Oyunları