bağ dokusu

bağ dokusu ne demek, bağ dokusu nedir sorularına karşılık, 10 harfli bağ dokusu sözcüğünün Türkçe sözlük anlamı veya tanımının kısaca açıklandığı bu ne demek ve nedir sayfasında, ayrıca bağ dokusu teknik teriminin Biyoloji, Su Ürünleri, Zooloji kategorilerindeki anlamlarına ve bağ dokusu ile ilgili toplam 34 kelime, teknik terim, birleşik kelime, atasözü, isim, deyim ve/veya sözcük anlamlarına aşağıdaki bağlantılarla ulaşabilirsiniz.

bağ dokusu
1

Biyoloji : Hücre sayısı az fakat hücreler arası maddesi çok olan ve genel olarak diğer dokuları birbirine bağlayarak destek görevi yapan bir doku tipi. Kökünü embriyonun mezenşim hücrelerinden alan bu dokunun iki ana tip hücrelerinin (fibroblast, makrofaj) arasını dolduran madde içinde teller ve telcikler bulunur. Bu tel ve telciklerin çeşidine ve çokluğuna göre de çeşitli bağ dokusu tipleri oluşur. Örnek: Gevşek bağ dokusu, sık bağ dokusu, elastik bağ dokusu vb. Lamina propria.

2

Su Ürünleri : Hücre sayısı az fakat hücreler arası maddesi çok olan ve genel olarak diğer dokuları birbirine bağlayarak destek görevi yapan bir doku tipi.

3

Zooloji : Göze sayısı az, göze arası maddesi çok ve genel olarak diğer dokuları birbirine bağlayarak destek ile görevli olan bir doku tipi. Kökünü mezenşim gözelerinden alır. Göze arası maddesi daima bir takım tel ve telcikler kapsarki bunların yapılarına göre çeşitli bağ dokuları meydana gelir.

Kısaca Bilgi/bağ dokusu

alan tanımı bağla nedir birbir tanımı daima anlamı destek ne demek diğer nedir doku tanımı elastik anlamı embriyon ne demek fakat nedir fibroblast tanımı gelir anlamı genel ne demek gevşek nedir göre tanımı görev anlamı görevli ne demek göze anlamı hücre nedir hücreler arası tanımı içinde anlamı madde ne demek makrofaj nedir meydan tanımı mezenşim anlamı olan ne demek olarak nedir oluş ne demek sayı tanımı takım anlamı telle ne demek tipi nedir yapan nedir yapı tanımı