doğan

doğan ne demek, doğan nedir sorularına karşılık, Türkçe kökenli 5 harfli doğan sözcüğünün Türkçe sözlük anlamı veya tanımının kısaca açıklandığı bu ne demek ve nedir sayfasında, ayrıca erkek ismi olarak kullanılan doğan isminin anlamına ve doğan teknik teriminin Hayvan Bilimi, Biyoloji, Yerleşim Yeri, Zanaat, Zooloji kategorilerindeki anlamlarına ve doğan ile ilgili toplam 128 sözcük, teknik terim, birleşik kelime, isim, atasözü, deyim ve/veya kelime anlamlarına aşağıdaki bağlantılarla ulaşabilirsiniz.

doğan
1

Biyoloji : Kartallar (Falconiformes) takımının, Kartalgiller (Falconidae) familyasından, 42-52 cm kadar uzunlukta, sırtı kül rengi ve enine çizgili, bütün dünyada rastlanan bir tür.

2

Zanaat : Yer dokumasında kullanılan üç ağaç bacak. (Güllüce *Gümüşhacıköy -Amasya)

3

Zooloji : (Falco peregrinus) Kartallar (Falconiformes) takımının kartalgiller (Falconidae) familyasından bir kuş türü. Uzunluğu 42-52 cm. Sırtı külrengi ve enine çizgilidir. Hemen bütün dünyada rastlanır. Diğer doğan türleri için kartalgillere bakınız.

4

Ad, Hayvan Bilimi : Kartalgillerden, sırtı kül rengi ve enine çizgili, küçük kuş, fare vb. ile beslenen ve alıştırılarak kuş avında kullanılan yırtıcı bir kuş (Falco peregrinus).

5

Yerleşim Yeri : Aydın ili, merkez ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

6

Yerleşim Yeri : Kahramanmaraş ili, Elbistan ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

7

Yerleşim Yeri : Muğla ili, Yatağan ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

8

Yerleşim Yeri : Muğla ili, Yerkesik bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

9

Yerleşim Yeri : Şırnak ili, Uludere ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

10

Türkçe, Özel Ad, Kişi Adı, Erkek : Doğan, dünyaya gelen.

11

Türkçe, Özel Ad, Kişi Adı, Erkek : Kartalgillerden, alıştırılarak kuş avında kullanılan, yırtıcı bir kuş.

Kaynak : Türk Dil Kurumu

ağaç nedir aydın ne demek bacak tanımı bağışlanan belgeden doğan hak bağıttan doğan borçlar bağlı anlamı bakı ne demek beslenen nedir birim nedir bucak isminin anlamı bulgu belgesinden doğan haklar bütün tanımı delice doğan tanımı diğer anlamı doğan anası olma doğanağ ne demek doğanah nedir doğanak tanımı doğanalan anlamı doğanalanı ne demek doğanalp anlamı doğanay ne demek doğanbaba nedir doğanbağı tanımı doğanbaş nedir doğanbey isminin anlamı doğanbeyli anlamı doğanbeypayamlı doğanbike tanımı doğanca ne demek doğancalı nedir doğancı tanımı doğancıbaşı anlamı doğancık ne demek doğancıl nedir doğancılar tanımı doğancılı anlamı doğancılık ne demek doğançal nedir doğançalı tanımı doğançam anlamı doğançay ne demek doğançayır nedir doğandere tanımı doğaner anlamı doğanevler anlamı doğangir ne demek doğangün ne demek doğanhan nedir doğanhisar nedir doğanın korunması doğankaş tanımı doğankavak anlamı doğankaya ne demek doğankent nedir doğankonak tanımı doğanköy anlamı doğankuş ne demek doğanlar nedir doğanlı tanımı doğanlıkarahasan doğannur isminin anlamı doğanoğlu anlamı doğanoluk ne demek doğanören nedir doğanözü tanımı doğanpazar anlamı doğanpınar ne demek doğansaray nedir doğansu tanımı doğanşah tanımı doğanşar anlamı doğanşehir ne demek doğantan anlamı doğantarla nedir doğantaş tanımı doğantepe anlamı doğantimur ne demek doğanyayla ne demek doğanyazı nedir doğanyol tanımı doğanyurdu anlamı doğanyurt ne demek doğanyuva nedir dokuma tanımı dünya anlamı dünyada ne demek elbistan nedir erken doğan tanımı falco peregrinus falconidae anlamı falconiformes ne demek familya nedir fare tanımı gah doğan anlamı gelen ne demek gök doğan nedir güllü nedir güllüce tanımı hemen anlamı için ne demek ilçe nedir kadar tanımı kahramanmaraş anlamı kartal isminin anlamı kartalgiller ne demek kızıl doğan nedir kutsuz kuşun yuvası doğan yanında olur küçük tanımı küçük doğan anlamı kül rengi ne demek külrengi nedir kütüğe yazımdan doğan haklar kütüğe yazımdan doğan koruma merkez tanımı muğla anlamı renk ne demek sırt nedir sırtı tanımı takım anlamı uludere ne demek uzunluk nedir yarışımdan doğan eder yatağan tanımı yerkesik anlamı yerleşim ne demek yırtıcı nedir