hiyalüronik asit

hiyalüronik asit ne demek, hiyalüronik asit nedir sorularına karşılık, 16 harfli hiyalüronik asit sözcüğünün Türkçe sözlük anlamı veya tanımının kısaca açıklandığı bu ne demek ve nedir sayfasında, ayrıca hiyalüronik asit teknik teriminin Biyoloji, Su Ürünleri kategorilerindeki anlamlarına ve hiyalüronik asit ile ilgili toplam 21 kelime, teknik terim, birleşik kelime, atasözü, isim, deyim ve/veya sözcük anlamlarına aşağıdaki bağlantılarla ulaşabilirsiniz.

hiyalüronik asit
1

Biyoloji : D-glükuronik asit ile N-asetil D-glikozamin disakkarit birimlerinden oluşan, molekül ağırlığı 8 milyon ve büyüklüğü 300 nm olan bir glikozaminoglikan. Hiyalüronat.

2

Su Ürünleri : Ekstrasellüler matriksin önemli bir komponenti olan ve proteinlerle ve diğer asitik polisakkaritlerle daha büyük kompleksler oluşturan, yüksek molekül ağırlığına sahip ve farklı disakkaritlerden oluşmuş, asitik bir polisakkarit, hiyalüronat.

Kısaca Bilgi/hiyalüronik asit

ağır tanımı asit anlamı birim nedir büyük ne demek daha nedir diğer tanımı disakkarit anlamı fark ne demek farklı nedir glikozaminoglikan hiyalüronat tanımı kompleks anlamı milyon ne demek molekül nedir molekül ağırlığı olan tanımı oluş isminin anlamı polisakkarit anlamı protein ne demek sahip tanımı yüksek nedir