kraliçe

kraliçe ne demek, kraliçe nedir sorularına karşılık, Sırpça kökenli 7 harfli kraliçe sözcüğünün Türkçe sözlük anlamı veya tanımının kısaca açıklandığı bu ne demek ve nedir sayfasında, ayrıca kraliçe teknik teriminin Mecaz, Biyoloji, Argo, Zooloji kategorilerindeki anlamlarına ve kraliçe ile ilgili toplam 34 kelime, teknik terim, birleşik kelime, atasözü, isim, deyim ve/veya sözcük anlamlarına aşağıdaki bağlantılarla ulaşabilirsiniz.

kraliçe
1

Biyoloji : Arı, termit ve karıncalar gibi sosyal böceklerde üreme yeteneğinde olan dişi.

2

Zooloji : Arı, termit ve karınca sosyetelerinde görülen ve üreme yeteneğinde olan dişi. Arı sosyetelerinde buna ayrıca arı beyi de denir.

3

Sırpça, Ad : Kral karısı veya krallığı yöneten kadın, ece: İngiltere kraliçesi.

4

Sırpça, Ad, Mecaz : Kendi cinsleri arasında herhangi bir bakımdan üstünlüğü olan kadın: Güzellik kraliçesi. Dans kraliçesi.

5

Sırpça, Ad, Argo : İngiliz sterlini.

Kısaca Bilgi/kraliçe

ana kraliçe ne demek arı beyi nedir ayrıca tanımı bakım anlamı bakımdan ne demek böcek nedir buna tanımı cins anlamı dans ne demek dişi nedir gibi tanımı görü anlamı güzel tanımı herhangi ne demek herhangi bir nedir ingiliz tanımı kadın anlamı karı ne demek karınca nedir karıncalar tanımı kendi anlamı kral ne demek kraliçe arı nedir kraliçe gibi tanımı kraliçekelebeği kraliçelik anlamı olan ne demek sosyal nedir sosyete tanımı sterlin anlamı termit ne demek veya nedir yetenek tanımı yönet anlamı

Kraliçe Oyunları