yayın

yayın ne demek, yayın nedir sorularına karşılık, 5 harfli yayın sözcüğünün Türkçe sözlük anlamı veya tanımının kısaca açıklandığı bu ne demek ve nedir sayfasında, ayrıca yayın teknik teriminin Biyoloji, Sinema, Gramer, Asalak Bilimi, Yapıt Hakları, Zooloji kategorilerindeki anlamlarına ve yayın ile ilgili toplam 166 kelime, teknik terim, birleşik kelime, atasözü, isim, deyim ve/veya sözcük anlamlarına aşağıdaki bağlantılarla ulaşabilirsiniz.

yayın
1

Asalak Bilimi : Şerit arakonakçılarından, başı büyük, ağzı geniş, derisi pulsuz, eti yenir bir balık türü.

2

Sinema : Radyoyla yapılan ses yayını; radyo yayını. 2. Bir televizyon yayınında, izlenceyle ilgili sesin yayını; ses yayını.

3

Sinema : Elektromıknatıs dalgaların özelliklerinden yararlanılarak ses ve resim imlerinin gönderilmesi; ses ve resim yayını. 4. Bir televizyon vericisinin, görüntü ve ses imlerini almaçlarda izlenmek üzere göndermesi.

4

Sinema : Bu görüntü ve ses imlerinin tümü; izlence; televizyon yayını.

5

Yapıt Hakları : Basılıp ortalığa sürülen kitap, gazete ve dergi gibi okunan şeylerle radyo ya da televizyon ile her yana yayılıp dinlenen ya da her yerde seyredilen şeyler.

6

Zooloji : (Silurus glanis), Kemikli-balıklar (Teleostei) takımının yayınbalığıgiller (siluridae) familyasından bir balık türü. Uzunluğu 3 m. Vücudu uzun ve çıplaktır. Kemikli balıkların en büyüğüdür. Avrupa ve Anadoluda yaşar.

7

Ad : Basılıp satışa çıkarılan kitap, gazete vb., neşriyat.

8

Ad : Radyo ve televizyon aracılığıyla halka sunulan, duyurulan, iletilen eser, program, neşriyat.

9

Gramer : Bir çeşit tatlı su balığı.

10

Gramer : Yazın.

11

Gramer : Yazım

12

Biyoloji : Kemikli balıklar (Teleostei) takımının, yayın balığıgiller (Siluridae) familyasından, 3 m kadar uzunlukta, vücudu uzun ve çıplak, Avrupa ve Anadolu'da yaşayan kemikli balıkların en büyüğü olan bir tür.

Kaynak : Türk Dil Kurumu

açık saçık yayın açık yayın tanımı ağız anlamı aktarma yayın ne demek almaç nedir ameriikalılararası yayın birliği anadolu ne demek aracı nedir aracılığıyla tanımı asya yayın birliği avrupa anlamı avrupa yayın balığı avrupa yayın birliği balık ne demek balıklar nedir beçtavuğu yayın bütün yayın değeri büyük tanımı canlı yayın anlamı canlı yayın aracı dalga ne demek dergi nedir deri tanımı dışarıda (canlı) yayın dışarıda yayın takımı dolaylı yayın anlamı duyuru ne demek düşey ucaylanmış yayın elektrikli yayın elektromıknatıs eser isminin anlamı familya nedir film yayın aygıtı gazete tanımı geniş anlamı gibi ne demek gönder tanımı görüntü nedir halka tanımı ileti anlamı ilgi anlamı ilgili ne demek işlikte canlı yayın izlence nedir izlence yayın bölümü izlenmek tanımı kablolu yayın anlamı kadar ne demek kanal yayın balığı hastalığı kapalı yayın nedir kemik tanımı kemikli anlamı kemikli-balıklar kitap ne demek kuşaktan yayın nedir muzır yayın tanımı naklen yayın anlamı naklen yayın aracı nasırlı yayın ne demek neşriyat nedir olan tanımı ortalık anlamı program ne demek pulsuz nedir radyo tanımı radyo yayın markaları radyo yayını anlamı renkli film yayın aygıtı renkli yayın ne demek resim nedir satış tanımı ses yayını anlamı siluridae ne demek silurus glanis nedir siyah-beyaz yayın sunu ne demek süreli yayın tanımı süreli yayın dolabı süreli yayın salonu takım anlamı tatlı nedir tatlı su ne demek teleostei nedir televizyon tanımı televizyon yayın markaları televizyon yayın merkezi televizyon yayını uçaktan yayın anlamı uyarlanır süreli yayın listesi uzun ne demek uzunluk nedir verici tanımı vücut anlamı yana ne demek yapı nedir yaşa isminin anlamı yaşar tanımı yatay ucaylanmış yayın yayın tanımı yayın alanı anlamı yayın arabası ne demek yayın balığı nedir yayın balığıgiller yayın bozulması yayın bölmesi tanımı yayın çayın anlamı yayın eşlemi ne demek yayın kesilmesi yayın merkezi nedir yayın organı tanımı yayın ölçünleri yayın öncesi anlamı yayın süresi ne demek yayın tarihi nedir yayın uydusu tanımı yayın yaplak anlamı yayın yeri ne demek yayınbalığıgiller yayıncı nedir yayıncılık tanımı yayınçarığı anlamı yayınçöziim ne demek yayında nedir yayındırıcı tanımı yayındırıcı ışıldak yayındırıcı kanat yayındırıcı örtü yayındırma anlamı yayındırmak ne demek yayınevi nedir yayınevi dizisi yayınevi kataloğu yayınık tanımı yayınık aydınlatma yayınık diziler yayınık geçme anlamı yayınık geçme çarpanı yayınık yansıma yayınık yansıma çarpanı yayınım ne demek yayınım dikeci nedir yayınım katmanı yayınım örtüsü tanımı yayınım süreci anlamı yayınım süresi ne demek yayınımlı emmeç yayınımlı tutturma yayınispi nedir yayınlamak tanımı yayınlayıcı anlamı yayınlayıcı madde yayınma ne demek yayınma çarpanı yayınma göstergesi yayınmak nedir yayınmaölçer tanımı yayınmış ışık anlamı yayıntı ne demek yazı nedir yazım tanımı yazın anlamı yenir ne demek yerde nedir yerel yayın tanımı yönelik yayın anlamı zırhlı yayın ne demek