yorumlama

yorumlama ne demek, yorumlama nedir sorularına karşılık, 9 harfli yorumlama sözcüğünün Türkçe sözlük anlamı veya tanımının kısaca açıklandığı bu ne demek ve nedir sayfasında, ayrıca yorumlama teknik teriminin Ticaret, Mantık, Eğitim, Yapıt Hakları kategorilerindeki anlamlarına ve yorumlama ile ilgili toplam 43 kelime, teknik terim, birleşik kelime, atasözü, isim, deyim ve/veya sözcük anlamlarına aşağıdaki bağlantılarla ulaşabilirsiniz.

yorumlama
1

Eğitim : Sayılamada bölümlenen ve çözümlenen ham bilgileri değerlendirme ve anlamlı kılma işi.

2

Eğitim : Öğretim sırasında açıkça anlaşılmayan söz, düşünce ve görüşlere açıklık kazandırmak için kimi durumlarda kişisel kanılara da yer verilerek yapılan açıklama.

3

Mantık : bk. yorum.

4

Ticaret : Yasa, tüzük ve her tür işlemlerdeki yazılımların anlamlarını açıklama, çeviri yapma, birtakım eklemelerle gerçekten anlaşılır bir duruma sokma.

5

Yapıt Hakları : Anlaşılması özel bir dikkat isteyen ya da herkese özdeş anlamda anlaşılması gereken bir yapıtın, uzmanınca notlar eklenerek anlaşılır duruma getirilmesi.

6

Ad : Yorumlamak işi, tefsir.

Kaynak : Türk Dil Kurumu

açık tanımı açıkça anlamı açıklama ne demek açıklık nedir anlam tanımı anlamlı anlamı anlaş ne demek bilgi anlamı birtakım nedir değerlendirme tanımı dikkat anlamı durum ne demek düşünce nedir gerçek ne demek gerçekten tanımı gerek anlamı görüş ne demek herkes nedir için tanımı işlem anlamı kanı ne demek kazan nedir kazandırmak nedir kılma tanımı kimi anlamı kişi isminin anlamı kişisel ne demek resim yorumlama ölçeri sıra nedir sırasında tanımı sokma anlamı tefsir ne demek tüzük nedir uzman tanımı yanlış yorumlama yapı tanımı yapıt anlamı yapma ne demek yasa anlamı yazılım nedir yorum tanımı yorumlama örnekçesi (ta kalıbı) yorumlamak anlamı