çağ filmi

çağ filmi

Sinema : Belli bir çağı, bütün toplumsal, siyasal, kültürel özellikleriyle canlandıran tarihsel film çeşidi. 2. Özellikle Japon sinemasında, Japonya'nın batı uygarlığına açılışından önceki yaşayışını, derebeyleri, Samuraylar dönemini yansıtan ve geleneksel Kabuki tiyatrosundan büyük ölçüde yararlanan film türü. Çağdaş filmin (gendai-geki) karşıtı.

Kısaca Bilgi/çağ filmi

ne demek batı isminin anlamı belli nedir bütün tanımı büyük anlamı dönem ne demek film nedir gelenek tanımı geleneksel anlamı japon ne demek karşıt nedir kültürel tanımı samuray tanımı sinema anlamı siyasal ne demek tarih nedir tarihsel tanımı tarihsel film anlamı tiyatro ne demek toplum nedir toplumsal tanımı uygar anlamı yansı anlamı yararlanan ne demek yaşa nedir

çağ filmi ne demek, çağ filmi nedir sorularına karşılık, 9 harfli çağ filmi sözcüğünün Türkçe sözlük anlamı veya tanımının kısaca açıklandığı bu ne demek ve nedir sayfasında, ayrıca çağ filmi teknik teriminin Sinema kategorisindeki anlamına ve çağ filmi ile ilgili toplam 25 sözcük, birleşik kelime, teknik terim, atasözü, isim, deyim ve/veya kelime anlamlarına aşağıdaki bağlantılarla ulaşabilirsiniz.