çadır tiyatrosu

çadır tiyatrosu
1

Gösterim Sanatı : Oyun yeri büyük bir çadırın içinde olan tiyatro. Ülkemizde, bu terim, açık saçık dans gösterilerine ve kaba saba şakalara dayanan, toplama kişilerle kurulan, amacı tecimsel olan tiyatro toplulukları için de kullanılır.

2

Tiyatro : Kimi gezici toplulukların tiyatro alanı çadırlardır. Bunlar büyük çadırlar olup sahneleri ortadadır. Kaynağı XV. yüzyılda olan çadır tiyatrolarının bugünkü benzerleri, daha çok, sirklerdir.

3

Ad : Oyunlarını ve diğer gösterilerini çok büyük bir çadır içinde halka sunan gezici tiyatro veya gösteri grubu.

Kısaca Bilgi/çadır tiyatrosu

açık tanımı açık saçık anlamı alan anlamı alanı ne demek amaç ne demek benzer nedir bugün nedir bugünkü tanımı büyük anlamı daha ne demek dans nedir diğer tanımı gezi anlamı gezici ne demek gezici tiyatro nedir gösteri tanımı grup anlamı halka ne demek için nedir içinde tanımı kaba anlamı kaba saba ne demek kaynak isminin anlamı kimi nedir kişi tanımı olan anlamı orta ne demek oyun nedir saba tanımı saçık tanımı sahne anlamı sirk ne demek suna nedir tecim anlamı tecimsel tanımı terim ne demek tiyatro anlamı toplam ne demek toplama nedir topluluk tanımı veya anlamı yeri ne demek yüzyıl nedir

çadır tiyatrosu ne demek, çadır tiyatrosu nedir sorularına karşılık, 15 harfli çadır tiyatrosu sözcüğünün Türkçe sözlük anlamı veya tanımının kısaca açıklandığı bu ne demek ve nedir sayfasında, ayrıca çadır tiyatrosu teknik teriminin Tiyatro, Gösterim Sanatı kategorilerindeki anlamlarına ve çadır tiyatrosu ile ilgili toplam 43 kelime, teknik terim, birleşik kelime, atasözü, isim, deyim ve/veya sözcük anlamlarına aşağıdaki bağlantılarla ulaşabilirsiniz.