beslenme

beslenme
1

Biyoloji : Besin maddesinin canlı tarafından yutulması, sindirilmesi, damarlarla kullanılacakları yerlere taşınması ve sonunda organizma tarafından kullanılacak hâle getirilmesi. Alimentasyon, nütrisyon.

2

Su Ürünleri : Besin maddelerinin canlı organizmaya alınmasıyla atık maddelerin vücuttan atılmasına kadar geçen süre içinde uğradığı, mekanik, fiziksel, kimyasal ve fizikokimyasal olayların bütünü, alimentasyon.

3

Zooloji : (karşılık: nutrisyon, alimentasyon), (Lat. nutrire = beslenmek, Lat. alere = beslenmek): Besin maddesinin canlı tarafından yutulması, sindirilmesi, bağırsaklardan geçip kan ve lenf ile kullanılacakları yerlere taşınması ve sonunda asimlasyonu olayı.

4

Ad : Vücut için gerekli besin maddelerini alma.

Kısaca Bilgi/beslenme

alın ne demek alimentasyon nedir alma tanımı atık anlamı atıl ne demek bağırsak nedir balık beslenme alışkanlıkları besin tanımı beslenme bozukluğu beslenme bölgesi beslenme çantası beslenme eğitimcisi beslenme eğitimi beslenme indeksi beslenme odası anlamı beslenme oranı ne demek beslenme saati nedir beslenme sorunu beslenme teknesi beslenme uzmanı beslenme yetersizliği beslenme zamanı beslenmek tanımı buzulla beslenme bütün anlamı canlı ne demek çürükçül beslenme damar nedir dengeli beslenme dengesiz beslenme dış beslenme nedir düşük beslenme tanımı fizik anlamı fizikokimya ne demek fizikokimyasal nedir fiziksel tanımı geçen anlamı gerekli ne demek geri beslenme nedir geri beslenme kontrolü hale isminin anlamı hâle tanımı için anlamı içinde ne demek kadar nedir karşılık tanımı kimyasal anlamı lenf ne demek madde nedir mekanik tanımı nutrisyon anlamı nütrisyon ne demek olay nedir organizma tanımı öz beslenme anlamı saprozoik beslenme sonunda ne demek süre nedir taraf tanımı tarafından anlamı uğra ne demek üstün beslenme nedir vücut tanımı yanlış beslenme yeterli beslenme yetersiz beslenme

beslenme ne demek, beslenme nedir sorularına karşılık, 8 harfli beslenme sözcüğünün Türkçe sözlük anlamı veya tanımının kısaca açıklandığı bu ne demek ve nedir sayfasında, ayrıca beslenme teknik teriminin Biyoloji, Su Ürünleri, Zooloji kategorilerindeki anlamlarına ve beslenme ile ilgili toplam 66 kelime, teknik terim, birleşik kelime, atasözü, isim, deyim ve/veya sözcük anlamlarına aşağıdaki bağlantılarla ulaşabilirsiniz.