oluş

oluş
1

Dil Bilimi : Bak. Süreç.

2

Felsefe : (Lat. fieri in fiere = oluş halinde) : I. Değişme süreci. Bu anlamda

3

Felsefe : Bir durumdan öteki duruma geçiş. 2. Olanaktan gerçekliğe geçiş.

4

Felsefe : Sürekli değişim olayı. 4. Değişmez, zamandışı olan öze karşıtlık içinde, gerçekliğin değişen, değişim içinde olan öz belirtisi. 5-Değişmez olan, olmuş bitmiş varlıkla karşıtlık içinde, yaşamın oluşma, gerçekleşme, kendisini tamamlama niteliği. II. İncelenen bir konunun (bir varlığın, bir görevin, bir kurumun) oluşu; göz önüne alınan andaki durumuna değin gelişip oluşma biçimi. Yaşamın oluşumu, doğuşu ya da gelişmesi. Ayrıca: Tevrat'ın dünyanın oluşunu anlatan birinci kitabının başlığı.

5

Ad : Olma işi, vuku

6

Ad : Oluşma, teşekkül, tekevvün

7

Ad, Felsefe : Bir durumdan öteki duruma geçiş.

8

Türkçe, Özel Ad, Kişi Adı, Erkek : Oluşma, meydana gelme, varlık kazanma.

9

Türkçe, Özel Ad, Kişi Adı, Kız : Oluşma, meydana gelme, varlık kazanma.

Kısaca Bilgi/oluş

alın nedir anlam tanımı anlat anlamı aynı anda oluş ne demek ayrıca nedir başlık tanımı belirti anlamı biçim ne demek birey oluş nedir birinci tanımı bitmiş anlamı değin ne demek değiş nedir değişim tanımı doğuşu anlamı durum ne demek dünya nedir geçiş tanımı geliş anlamı gelme ne demek gerçek nedir gerçekleşme nedir görev tanımı hazır oluş testi içinde anlamı karşıt ne demek karşıtlık nedir kaza oluş oranı kazan isminin anlamı kazanma tanımı kendi anlamı kitap ne demek konu nedir kurum tanımı meydan anlamı nitelik ne demek okumaya hazır oluş olan nedir olanak tanımı olay anlamı olmuş ne demek oluş fiili nedir oluşabilme tanımı oluşabilmek anlamı oluşat ne demek oluşlu nedir oluşma tanımı oluşma süresi anlamı oluşmak ne demek oluşturabilme nedir oluşturabilmek tanımı oluşturma anlamı oluşturmak ne demek oluşturtma nedir oluşturtmak tanımı oluşturulabilme oluşturulabilmek oluşturulma anlamı oluşturulmak ne demek oluşturuverme nedir oluşturuvermek tanımı oluşuk anlamı oluşum ne demek oluşum çöküntü koyağı oluşum depremi nedir oluşum ısısı tanımı oluşum köşeli yığışımı oluşum yeri anlamı oluşumcu ne demek oluşumculuk nedir oluşumlu bölge tanımı oluşumsal özellik oluşumsal simge oluşumsal yöntem oluşuna anlamı oluşuverme ne demek oluşuvermek nedir ön oluş tanımı sıralı oluş anlamı soy oluş ne demek soy oluş ve birey oluş süreç nedir sürekli tanımı tamamlama anlamı tekevvün ne demek teşekkül nedir tevrat tanımı varlık anlamı vuku tanımı yaşam anlamı zamandışı ne demek

oluş ne demek, oluş nedir sorularına karşılık, Türkçe kökenli 4 harfli oluş sözcüğünün Türkçe sözlük anlamı veya tanımının kısaca açıklandığı bu ne demek ve nedir sayfasında, ayrıca erkek ve kız ismi olarak kullanılan oluş isminin anlamına ve oluş teknik teriminin Felsefe, Dil Bilimi kategorilerindeki anlamlarına ve oluş ile ilgili toplam 92 sözcük, teknik terim, birleşik kelime, isim, atasözü, deyim ve/veya kelime anlamlarına aşağıdaki bağlantılarla ulaşabilirsiniz.