verim

verim
1

Coğrafya : Uluslararası birimle "hektar başına kental" olarak tarladan elde edilen ürün.

2

Eğitim : Bir öğretim etkinliği sonunda öğrencilerin başarı durumlarına göre elde edilen sonuç.

3

Fizik : Enke dönüştüren işlergelerde, erke çıktısının girdiye oranı. (Verim 1'den büyük olamaz.)

4

Kimya : Birim ham özdek başına elde edilen ürünün % olarak gösterilmesi.

5

Kimya : Elde edilen ürün miktarının teorik olarak elde edilebilecek en yüksek ürün miktarına oranı.

6

Su Ürünleri : Birim zamanda birim alandan elde edilebilecek ürün miktarı.

7

Ticaret : Giderlerin tümü çıkarıldıktan sonra sağlanan para.

8

Ticaret : Tecim belgiti indiriminden sonraki katkısız kalıntı. 3. Bir işlemden elde olunan sonuç.

9

Teknoloji : işleyim: a. Çalıştırılan, işletilen ya da bakılan her şeyin verdiği sonuç, bu sonucun niceliği, b. Bir makine ya da insanın ürettiği iş.

10

Teknoloji : genel uygulayım: Elde edilen işle, bu işi bitirmek için tüketilen erke arasındaki oran.

11

Ad : Çalıştırılan, işletilen, bakılan bir şeyin verdiği sonuç veya bu sonucun niceliği, mahsul, randıman: İşçilerin verimi. Makinenin verimi. Ağacın verimi.

12

Ad : Ortaya çıkan, istenilen, beklenilen sonuç, semere

13

Gramer : İyi dilek.

14

Türkçe, Özel Ad, Kişi Adı, Erkek : Ortaya çıkan, beklenilen, istenilen sonuç.

Kısaca Bilgi/verim

ağaç nedir alan anlamı artan verim tanımı bakı anlamı başarı ne demek bekle nedir belgit tanımı birim ne demek bitirmek anlamı büyük ne demek değerlemede verim değeri yöntemi dilek nedir dönüş nedir durum tanımı elde anlamı erke isminin anlamı erkesel verim ne demek etkin nedir genel tanımı gider anlamı girdi ne demek göre nedir hektar tanımı ısıl verim anlamı için ne demek insan nedir işçi tanımı işle anlamı işlem ne demek işletme anamalı verim gücü işleyim nedir işleysel verim tanımı kalıntı anlamı katkı ne demek katkılı verim nedir katkısız tanımı kental anlamı mahsul ne demek makine nedir miktar tanımı nice anlamı olamaz ne demek olarak nedir oran tanımı ortay tanımı para anlamı pay belgitlerinin verim katsayısı randıman ne demek semere nedir sonra tanımı sonraki anlamı sonuç anlamı sonunda ne demek tarla nedir tecim ne demek teorik tanımı termal verim anlamı tümü ne demek uluslararası nedir uygulayım tanımı verim düşürmek anlamı verim gücü ne demek verim oram nedir verim oranı tanımı verimay anlamı verimcek ne demek verimcil olmak nedir verimi arttırma verimi düşürme tanımı verimkâr anlamı verimleme ne demek verimli nedir verimli emek tanımı verimli kum anlamı verimlilik ne demek verimsiz nedir verimsiz değerler verimsiz emek tanımı verimsizleşme anlamı verimsizleşmek ne demek verimsizleştirme verimsizleştirmek verimsizlik nedir veya tanımı yüksek anlamı yüzde verim ne demek zaman nedir

verim ne demek, verim nedir sorularına karşılık, Türkçe kökenli 5 harfli verim sözcüğünün Türkçe sözlük anlamı veya tanımının kısaca açıklandığı bu ne demek ve nedir sayfasında, ayrıca erkek ismi olarak kullanılan verim isminin anlamına ve verim teknik teriminin Kimya, Coğrafya, Fizik, Ticaret, Eğitim, Teknoloji, Gramer, Su Ürünleri kategorilerindeki anlamlarına ve verim ile ilgili toplam 88 sözcük, teknik terim, birleşik kelime, isim, atasözü, deyim ve/veya kelime anlamlarına aşağıdaki bağlantılarla ulaşabilirsiniz.