zamk

zamk ne demek, zamk nedir sorularına karşılık, Arapça kökenli 4 harfli zamk sözcüğünün Türkçe sözlük anlamı veya tanımının kısaca açıklandığı bu ne demek ve nedir sayfasında, ayrıca zamk teknik teriminin Bitki Bilimi, Sinema kategorilerindeki anlamlarına ve zamk ile ilgili toplam 33 kelime, teknik terim, birleşik kelime, atasözü, isim, deyim ve/veya sözcük anlamlarına aşağıdaki bağlantılarla ulaşabilirsiniz.

zamk
1

Sinema : Filmin yapıştırılmasında kullanılan sıvı yapıştırıcı.

2

Arapça, Ad, Bitki Bilimi : Akasya, kitre, sütleğen vb. ağaçların kabuklarından sızarak donan, eriyiği yapıştırıcı olarak kullanılan, renksiz veya sarı kırmızımtırak renkte biçimsiz madde.

3

Arapça, Ad : Bu maddenin yapıştırıcı olarak kullanılan eriyiği.

Kaynak : Türk Dil Kurumu

ağaç ne demek akasya nedir biçim tanımı biçimsiz anlamı donan ne demek eriyik nedir film tanımı kabuk anlamı kırmızımtırak ne demek kitre nedir madde tanımı olarak anlamı renk ne demek renksiz nedir sarı tanımı sıvı anlamı sütleğen ne demek veya nedir yapış tanımı yapıştırıcı anlamı zamk ağacı ne demek zamk akasyası nedir zamk hastalığı tanımı zamka anlamı zamkıarabi ne demek zamkinos nedir zamkinos etmek tanımı zamklama anlamı zamklamak ne demek zamklanma nedir zamklanmak tanımı zamklı anlamı zamklı kâğıt ne demek

Zamk Oyunları